Пародонтит це найпоширеніше стоматологічне захворювання! Ви напевно вважаєте, що найпоширенішою хворобою зубів є карієс? Але насправді це не єдина причина втрати зубів. Найбільш агресивним захворюванням є генералізований пародонтит. Агресивним, тому, що вражає не один зуб, а одразу усі зуби та тканини, що їх оточують.

     Пародонтит – це запалення м’яких тканин навколо зубів і одночасно дистрофія кістки.

      За даними Всесвітньої організації охорони здоровя захворювання пародонта трапляється у 98% дорослого населення.

Як виникає пародонтит?

     Навколо зуба знаходяться ясна. Під ними розташована кістка, яка забезпечує стійкість зубів. В нормі, простір між яснами і зубом дорівнює до 1 мм. У тому випадку, коли у цьому просторі накопичується зубний наліт, ясна запалюються. Такий стан називається гінгівіт (тобто запалення ясен). Його симптоми, почервоніння ясен, які кровоточать  при чищені зубів. При відсутності лікування ясна продовжують запалюватись і набрякати. У відповідь на запалення, місце прикріплення ясен починає опускатись вниз по кореню. Рівень кістки також починає опускатись все нижче і нижче. Значне відшарування ясен від зуба називається – пародонтальна кишеня. Зубний наліт, що знаходиться в кишенях поступово перетворюється  в зубний камінь. Зубний камінь викликає сильне подразнення, і стає причиною подальшого запалення і втрати кістки. Стан при якому відбувається зниження рівня кістки та одночасне запалення ясен – називається пародонтитом.

     Без лікування відбувається втрата кістки і це закінчується втратою зуба!!!

 ййй

 

     Якщо у вас з'явився неприємний запах з рота, від якого не допомагає ні жувальна гумка ні зубна паста, підвищена кровоточивість ясен при чищенні зубів або під час їжі, необхідно задуматися про негайне лікування, та звернутись до пародонтолога!!!

Не ризикуйте власним здоров’ям,

Завітайте до нас, і ми підтримаємо здоров’я ваших зубів!!!